6 sprawdzonych propozycji na udany prezent na chrzest

Ocena
0.00

Chrzest Święty to najważniejszy sakrament w życiu nowo narodzonego dziecka, które wchodzi do wspólnoty Kościoła. Na tę okazję musisz wybrać jak wyjątkowy prezent, który będzie wspomnieniem tej chwili. Pomysłów jest nieskończenie wiele, jednak nie każdy z nich będzie trwały, a w związku z tym nie będzie dobrą pamiątką. Co wybrać, aby być pewnym tego podarunku?

Jak wybrać łańcuszek i medalik? 

Jednym z najpopularniejszych podarunków na chrzciny będzie biżuteria – przeważnie łańcuszek z wisiorkiem, przykładowo z portretem Matki Boskiej, świętych czy też z krzyżem. Podarek tego typu zazwyczaj będzie wykorzystywany dopiero za kilka, a nawet kilkanaście lat, ale może stanowić również swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją stabilną wartość.

Biblia na prezent z ilustracjami 

Przekazana prostymi słowami oraz okraszona ślicznymi ilustracjami Biblia zawsze się sprawdzi. Już od najmłodszych lat dziecko oswoi się z historiami z życia Jezusa i pozna inne biblijne opowieści. Wskazane jest zwrócić uwagę na jakość wydania – dziecko, jakie polubi książeczkę, może chcieć zabierać ją ze sobą wszędzie i częstokroć czytać oraz przeglądać obrazki.

Liczy się także forma – duże wymiary umożliwią czytanie dziecku w domowym zaciszu, zaś małe książeczki można zabrać ze sobą na przykład na Mszę do kościoła. Jeżeli w domu nie ma pełnowymiarowego Pisma Świętego, wówczas najlepszym pomysłem na podarek będzie naturalnie taka forma.

Modlitewnik z okazji Chrztu Świętego

Książeczka, dzięki której dziecko pozna pierwsze modlitwy, ma duże znaczenie w czasie jego pierwszych lat życia. Niekoniecznie chodzi o standardowy modlitewnik, te dla maluchów mogą przyjąć formę porównywalną do Biblii dla dzieci. Istnieją dodatkowo serie książeczek, które uczą pojedynczych modlitw. Inną możliwością jest zbiór modlitw do patrona imienia dziecka – możliwości jest w samej rzeczy wiele.

Maskotka patron – jako pomysł na prezent 

Innowacyjny sposób na upominek i utworzenie swoistej więzi pomiędzy dzieckiem i jego patronem z Chrztu. Tego typu prezent może stać się ulubioną maskotką i przyjacielem malucha. Poniektóre wydawnictwa i sklepy z dewocjonaliami przedstawiają swoje maskotki, na przykład świętego Franciszka, jednak w sytuacji gdy patronem jest mniej popularny święty, można odszukać w sieci osoby, które tworzą pluszowe (albo szydełkowe) postaci na zamówienie. Personalizowany prezent – czy może być coś fajniejszego?

Obrazek na ścianę z wizerunkiem patrona 

Każdy rodzaj artystycznego prezentu, niezależnie czy jest to obraz, rysunek czy płaskorzeźba, budzi jakieś emocje i przywołuje wspomnienia. Jest to więc idealny podarunek na chrzest, szczególnie jeśli będzie on spersonalizowany. Dobrze nada się wizerunek Świętego, Jezusa lub Anioła Stróża, który czuwać będzie nad maluszkiem. Taki prezent może także idealnie wpasować się w wystrój pokoju  dziecka.

Kategoria: Rodzina i dzieci
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
1
ireneusz24
Ireneusz Laskowski

Ja swojemu chrześniakowi dałem spersonalizowany obrazek, aby ten dzień upamiętnić.

0 0
Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Jak zaplanować żywienie niemowląt?
Data dodania:
  • 0.00
  • 1