Wszystko na temat montażu basenu w ogrodzie!

Ocena
0.00

Basen w ogrodzie jest marzeniem wielu ludzi. Wyobrażają sobie, jak się kąpią i chłodzą w wielkim basenie, a potem leżą na kocyku i popijają sok. Czy Ty też byś tak chciał? Z pewnością tak! Jeżeli masz ogród, to możesz pomyśleć o postawieniu basenu stelażowego bądź nadmuchiwanego na swojej posesji. W sklepie jest ogromny wybór produktów, dzięki czemu jesteś w stanie dopasować idealnie do swoich potrzeb!

Jakie należy kupić podłoże?

Jeżeli wybrałeś już basen, powinieneś odpowiednio przygotować dla niego miejsce. Jeżeli nie przeszkadza Ci postawienie go na trawie, to powinieneś sumiennie sprawdzić, czy we wskazanym miejscu nie zalegają żadne kamienie bądź śmieci, które niespodziewanie mogą przebić dno basenu. Aby zabezpieczyć kąpielisko, należałoby zakupić stosowną matę czy też styropian, które zmiękczą podłoże. Z pewnością nie chcesz również, aby do basenu wpadała nadmierna ilość owadów, a także traw niesionych z wiatrem. W tym celu możesz nabyć pokrywę, którą założysz, podczas gdy basen będzie stał pusty. W sklepach dostępne są też specjalne maty grzewcze w postaci folii bąbelkowej, dzięki którym znajdująca się we wnętrzu woda prędzej się ogrzeje.

Składany czy wbudowany w ziemię — który basen wybrać ?

Jest to kłopot wielu osób, które zastanawiają się nad nabyciem większego basenu do ogrodu. Te przenośne są przede wszystkim o wiele tańsze, bo ich koszt wynosi od 600 do 5000 zł. To, za co bezdyskusyjnie będziesz musiał zapłacić, to woda (zależnie od pojemności Twojego basenu), prąd, jak również wszelkie dodatkowe akcesoria, takie jak materace do pływania, osłona przed słońcem, pokrywa do basenu albo drabinka (jeśli nie ma jej w komplecie). Baseny wbudowane w ziemie często wymagają pozwolenia na budowę, której koszt waha się od 10 000 do 40 000 zł. Do tego konieczne jest jego regularne sprzątanie, a także filtracja wody. Utrzymanie basenu całorocznego może kosztować nawet 2000 zł. Nim zdecydujesz się na kupno jednego z nich, zapoznaj się z dostępnymi ofertami oraz zastanów się, jak często będziesz z niego korzystał, aby na pewno okazał się wart swojej ceny.

Kwestie bezpieczeństwa przy basenie ogrodowym!

Pomimo że nie można porównać basenu do morza czy jeziora, to trzeba zachować należyte bezpieczeństwo użytkowania, szczególnie w przypadku dzieci, które nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji. Basen powinien mieć drabinkę, po której można wchodzić i wychodzić lub chwilę odpocząć. Podczas kąpieli dzieci, jeden z rodziców powinien sprawować nad nimi nadzór. Jeśli chodzi o mniejszy basen, to tutaj należy zadbać o podłączenie filtra!

Kategoria: Dom i ogród
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Jak wybrać dywan dla dziecka?
Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Polecane piece z podajnikiem. Przegląd ofertowy
Data dodania:
  • 0.00
  • 0