Jak dobrze zaplanować swoje miejsce pracy?

Ocena
0.00

Zapewne każdy spotkał się z powiedzeniem artystyczny nieład, jednak z pewnością nie odnosi się ono do pracy przy biurku. Jeżeli spędzasz przy nim dużo czasu nieład i zagracona przestrzeń, nie wpływają korzystnie na wykonywane zadania. Wręcz przeciwnie, mogą je znacznie utrudnić. Uporządkowane i przygotowane do pracy biurko pozwala na lepiej zorganizowaną pracę, to pewne. Jak zatroszczyć się o miejsce do pracy? Udzielamy kilku wskazówek w artykule.

Zacznij od porządku na swoim biurku?

Stanowisko pracy powinno być regularnie porządkowane. Nadmiar starych notatek z przypomnieniami albo takich, które dotyczą kolejnych miesięcy, może powodować stres i dezorganizować wykonywanie obecnych zadań. Dlatego po skończonej pracy zawsze przeznacz chwilę na uporządkowanie swojego stanowiska. Odłóż książki, segregatory i brudnopisy na właściwe miejsce. Zrób to samo z przyborami do pisania. Dobrze mieć możliwość powieszenia tablicy na ścianie, na której znajdą się wszelakie uwagi i przypomnienia. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie plannera tygodniowego, dzięki czemu będziesz w stanie produktywnie zaplanować swoje zajęcia.

Równie ważne jest systematyczne ścieranie kurzu z wszystkich powierzchni. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jak wiadomo wszelkie urządzenia elektroniczne przyciągają kurz i roztocza. Przed rozpoczęciem zaplanowanych zajęć warto przewietrzyć miejsce, w którym znajduje się biurko. Świeże powietrze jest zdrowe i korzystnie wpływa na pracę mózgu. O wiele lepiej się myśli.

Jak uporządkować swoje biurko?

Ważna jest sumienność i odpowiednie przybory, które to ułatwią. Najbardziej sprawdzą się wszelakie pojemniczki na długopisy, segregatory na dokumenty, a także plannery, w których można notować najważniejsze informacje. Pamiętaj też, żeby przestrzeń, w której pracujesz nie była zbyt zagracona. Nie stawiaj piętnastu stojaków na przybory piśmiennicze, bo spowoduje to bałagan. Minimalizm jest najlepszym wyjściem, ale oczywiście można koło siebie ustawić różne przedmioty, które umilą czas pracy, np. zdjęcie bliskiej osoby, ulubiony kubek na kawę, czy też kwiatek. Te drobiazgi z pewnością pozytywnie wpłyną na psychikę, a tym samym na rezultaty pracy.

Usuń wszystko, co rozprasza Cię podczas pracy przy biurku

Nie tylko sprzątanie jest kluczowe. Równie istotne jest trzymanie się pewnych zasad podczas wykonywania pracy. Na początek wycisz albo wyłącz swój telefon komórkowy. W sytuacji gdy nikt i nic nie będzie odrywać Cię od zajęć, wykonasz je o wiele szybciej.

Ta sama zasada dotyczy internetu, jeżeli Twoja praca nie wymaga korzystania z niego, po prostu go wyłącz. Internet to zdecydowany geniusz dekoncentracji. Staraj się unikać jakichkolwiek czynności, które będą odrywać Cię od Twojej pracy. Będzie się ona dłużyła, a dodatkowo prawdopodobnie nie będzie satysfakcjonująca. Jeżeli pracujesz w domu, zadbaj o oddzielne pomieszczenie, gdzie będzie cicho i spokojnie, a jeżeli nie jest to możliwe, ustal z domownikami godziny ciszy. Przyjazna pracy atmosfera powinna być zawsze stawiana na pierwszym miejscu.

Kategoria: Praca
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
1
ireneusz24
Ireneusz Laskowski

Ja jestem osobą, która nie za bardzo dba o porządek, więc może to dobry czas na zmianę.

0 0
Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii

Brak artykułów