Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytu hipotecznego?

Ocena
3.00

Zaciągnięcie kredytu na mieszkanie bądź na dom wiąże się z kosztami oraz zobowiązaniem spłacania rat przez wiele lat. Dlatego dobrze jest wiedzieć, na co się piszemy. Jest to należność finansowa wobec banku, który pożyczając nam pieniądze na zakup wymarzonego mieszkania, chce ją odzyskać wraz z odsetkami. W niniejszym artykule dowiesz się, ile potrzebujesz wkładu własnego i co to w ogóle jest oraz czy opłaca się spłacić wcześniej kredyt!

Co nazywamy wkładem własnym?

Wkład własny jest zgromadzonymi indywidualnie pieniędzmi przez potencjalnego dłużnika, które trzeba wnieść, pokrywając część wartości mieszkania lub domu. W dobie koronawirusa coraz więcej banków określiło minimalny wkład własny na poziomie 20% wartości rynkowej nieruchomości. Cała kwota, która stanowi wkład własny, jest przelewana osobie sprzedającej nieruchomość. Może być to deweloper, właściciel sprzedawanego mieszkania lub domu.

Jakie mogą być sposoby na znalezienie wkładu własnego?

Kluczowe jest to, że wkładem własnym mogą być inne rzeczy, niż zebrane na koncie bankowym pieniądze. Jeżeli w planach jest budowa domu, to w instytucji finansowej naszym wkładem własnym, może stać się działka, na której ten dom zostanie wybudowany. Jednak musimy być właścicielami tej działki. Świetnym pomysłem na wkład własny jest również inna nieruchomość. Nie może ona być zadłużona, a środki z jej sprzedaży mogą być rozliczeniem na rzecz wkładu własnego.

Maksymalny okres spłaty kredytu hipotecznego

Ta kwestia jest skomplikowana, ponieważ instytucje finansowe zwracają uwagę wiek dłużnika i czas, w którym zakłada przejść na emeryturę. Zasadniczo czas trwania kredytu hipotecznego oscyluje w okolicach trzydziestu lat. Im później zaciągnięto świadczenia, tym mniej czasu pozostało do jego spłacenia. Warto mieć świadomość tego, że banki mają różne limity maksymalnego wieku, do którego może być udzielony kredyt. Dlatego powinno się sprawdzić przed złożeniem wniosku kredytowego.

Minimalny okres spłaty hipoteki

Jeżeli wcześniejsza spłata zobowiązania kredytowego jest możliwa, to korzystnie jest się dowiedzieć wszystkiego o tej możliwości. Może bowiem okazać się, że chcąc spłacić wcześniej nasz kredyt hipoteczny, możemy spotkać się z kolosalną prowizją wyznaczoną przez bank za wcześniejsze spłacenie kredytu. Tutaj z pomocą przychodzi doradca, który odpowie nam na nasze pytania oraz wątpliwości z tym związane!

Kategoria: Biznes i finanse
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii