Co potrzebne jest, aby zrobić samodzielnie album na zdjęcia?

Ocena
0.00

Album na zdjęcia, który wykonamy samodzielnie, przyniesie nam dużo radości i satysfakcji. Można wykonywać go indywidualnie, zgodnie z własnymi potrzebami. Jest to wspaniały pomysł na oryginalne przechowywanie zdjęć, które są dla nas ważne. Wystarczy dobrze się przygotować, zrobić niezbędne zakupy i można zacząć działać! Ogranicza nas tylko wyobraźnia i brak pomysłu. W poniższym wydaniu omawiamy kwestie związane z samodzielnym robieniem albumu do zdjęć.

Zanim zaczniesz robić album!

Nim rozpoczniesz przygotowywanie albumu na zdjęcia, pomyśl o motywie przewodnim, kolorach, wielkości albumu i ilości stron. Album powinien stanowić ze wszystkimi elementami spójną całość łącznie z kolorystyką oraz motywem zdjęć. Stwórz listę zakupów, zorganizuj to, co niezbędne oraz postaraj się wytypować wolny dzień na zrobienie albumu. Ma Ci to sprawić przede wszystkim przyjemność oraz dać odrobinę relaksu.

Jaki materiał na bazę do albumu jest optymalny?

Baza do albumu powinna być solidna, raczej sztywna, szczególnie jeśli planujesz wkleić więcej fotografii. Wybierz do tego celu grubszy papier lub tekturę. Jeśli chciałbyś stworzyć album z mniejszą porcją zdjęć, możesz do tego użyć zwykłego papieru technicznego.

Jak połączyć album w całość?

Możesz do tego celu zastosować bindownicę, jeżeli taką posiadasz czy też zrobić to w pobliskim punkcie ksero. Kolejnym sposobem są tasiemki. Jest to najmniej kosztowna opcja i wystarczy, jeżeli znajdziesz jakąś pasmanterię i zakupisz satynowe czy też bawełniane tasiemki. W internecie kupisz dodatkowo otwierane kółka, dzięki którym łatwo będzie Ci wyjmować kartki. Do zrobienia dziurek w albumie wystarczy Ci zwykły dziurkacz.

Jakie zakupy są potrzebne, aby rozpocząć pracę nad albumem do zdjęć?

Do stworzenia na własną rękę albumu, przyda Ci się parę akcesoriów papierniczych.

Poniżej lista przydatnych rzeczy:

 • akcesoria do cięcia równych krawędzi – gilotyna, trymer, nożyk tnący
 • nożyczki
 • klej, taśma klejąca
 • dziurkacz
 • linijka oraz cyrkiel
 • dwie tekturki A4
 • kartki na zdjęcia
 • kółeczka do spięcia albumu
 • ozdobny papier i inne podobne elementy – kwiatki, wstążki, guziki, ćwiki, spinacze, papierowe serwetki, możesz użyć wszystkiego, co chcesz zamieścić w albumie
 • zdjęcia

W jaki sposób przygotować bazę do albumu?

Użyj dwóch grubych tekturek, które posłużą Ci jako okładka albumu. Na krótszym boku wykonaj dziurkaczem trzy otwory. Pamiętaj, aby otwory na obu tekturkach znajdowały się w tych samych miejscach. To samo wykonaj we wszystkich pozostałych kartkach albumu. Przemyśl motyw przedniej okładki, który będzie harmonizował ze stylem całego albumu. Najlepiej, jeśli tylna okładka jest w podobnym kolorze. Nie zapomnij, by przed przyklejeniem papieru wykonać w nim dziurki. Strony albumu możesz zostawić gładkie, na przykład czarne, wówczas będą przypominały stare albumy, lub też możesz ozdobić je w dowolny sposób. Na sam koniec połącz wszystkie strony i okładki kółkami.

Jak tworzyć własny album? Praktyczne wskazówki!

Staraj się, aby dekoracje były rozmieszczone równomiernie na wszystkich stronach. Powinny być one podobnej grubości. Nie przesadzaj z ozdobami, żeby nie przytłaczały zdjęć. Spokojnie łącz różne kolory bądź struktury. Pamiętaj, aby zostawić wystarczającą ilość miejsca na zdjęcie, bo inaczej może ono nachodzić na dekorację. Dzięki tym wszystkim poradom zrobisz wspaniały album na zdjęcia, którym będą się zachwycać wszyscy Twoi bliscy!

Kategoria: Kultura i sztuka
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Jak zrozumieć i zapamiętać lektury szkolne?
Data dodania:
 • 0.00
 • 0