Polecane piece z podajnikiem. Przegląd ofertowy

Ocena
0.00

W dobie rosnących cen energii oraz coraz większej świadomości ekologicznej wiele osób decyduje się na alternatywne źródła ciepła. Piece z podajnikiem na ekogroszek czy pellet stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych pieców węglowych. Automatyczne podawanie paliwa oraz możliwość zaprogramowania pracy pieca prowadzi do oszczędności zarówno czasu, jak i pieniędzy. W dzisiejszym artykule sprawdzimy, które z dostępnych na rynku modeli są najlepsze dla domowych instalacji C.O.

Piece na ekogroszek

Ekogroszek to paliwo stałe cieszące się dużą popularnością w Polsce. Wszystko za sprawą wysokiej wydajności energetycznej i stosunkowo niskich kosztów zakupu. Piece zasilane ekogroszkiem pozwalają na znaczne zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery w porównaniu z tradycyjnymi kotłami węglowymi.

Polecane kotły na ekogroszek to te, które wyposażone są w podajnik oraz innowacyjne systemy sterowania. Dzięki temu inwestor może cieszyć się komfortem użytkowania oraz pełną kontrolą nad procesem spalania. Wśród dostępnych na rynku modeli warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Kolton, producenta kotłów C.O., która w swoim asortymencie ma niezawodne i ekologiczne piece spełniające najsurowsze normy jakościowe. Potwierdzają to liczne certyfikaty, w tym Ecodesign.

Piece na pellet

Pellet to ekologiczne paliwo stałe wytwarzane z biomasy (trocin i innych pozostałości drzewnych). Opał ten gwarantuje wysoką wartość opałową oraz niskie koszty eksploatacji. Piece na pellet są coraz częściej wybierane przez Polaków ze względu na wygodę obsługi oraz dużą moc grzewczą.

W grupie najlepszych kotłów oferowanych przez producentów znajdują się modele firmy Kolton. Przykładem takiego urządzenia jest m.in. piec na pellet BioPellMax, gwarantujący dużą wydajność i prostą obsługę. To kocioł z samoczyszczącym się palnikiem oraz nowoczesnym wentylatorem nadmuchowym. Opcjonalnie może zostać wyposażony w pojemny zasobnik na paliwo. Dzięki zastosowaniu intuicyjnego systemu sterowania użytkownik ma pełną kontrolę nad procesem spalania oraz może monitorować parametry pracy kotła w czasie rzeczywistym. To bardzo wygodne rozwiązanie i jeden z głównych powodów, przez które model ten cieszy się tak dużą popularnością wśród inwestorów.

Kategoria: Dom i ogród
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Wszystko na temat montażu basenu w ogrodzie!
Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Pelargonie: uprawa, rozmnażanie i odmiany
Data dodania:
  • 5.00
  • 0