Wykonaj samodzielnie paznokcie hybrydowe

Ocena
0.00

Paznokcie są ozdobą człowieka, szczególnie kobiety zwracają na nie uwagę. Chcą wyglądać modnie i estetycznie. I nie w tym nic dziwnego. Problem w tym, że nie każda kobieta ma czas chodzić do salonu kosmetycznego, jak i również nie każda kobieta ma pieniądze na tego rodzaju zabieg kosmetyczny. Dlatego wychodzimy naprzeciw Waszej potrzebie i doradzamy, jak można samemu zrobić hybrydę w domu. Przygotujcie się na nową podróż!

Lista zakupów przed wykonywaniem hybrydy w domu 

Żeby zrobić manicure hybrydowy, potrzebujesz zaopatrzyć się w kilka niezbędnych przyrządów. Nie jest to duża inwestycja, a na pewno się opłaci. Przede wszystkim powinnaś kupić lampę UV. Możesz wybierać spośród małych, przenośnych lamp albo większych i fachowych. Ważne, abyś na początku miała chociaż jedną. Ponadto niezbędne Ci będą lakiery hybrydowe. Z początku wybierz kilka swoich ukochanych kolorów, w których czujesz się najlepiej i z których będziesz przeważnie korzystać. Kluczowym elementem manicure hybrydowego jest baza, a także top. To dzięki nim, hybryda jest właściwie utwardzona i trzyma się na paznokciach dłużej, aniżeli pospolite lakiery. Kupując top, możesz zdecydować się na opcję z połyskiem albo matową, zależnie od tego, w której czujesz się bardziej komfortowo. Nie zapomnij także o zakupie acetonu oraz cleanera (odtłuszczacza), służą one do klarowania paznokci oraz znajdujących się na nich substancji. Wszystkie te rzeczy zdołasz zakupić osobno lub w zestawie, zarówno w sklepach online, jak i stacjonarnych.

Poznaj krok po kroku zasady wykonywania manicure 

Kiedy masz już wszelkie niezbędne zakupy, pora wykonać manicure hybrydowe. Przed rozpoczęciem oczyść swoje paznokcie i wypiłuj je tak, aby osiągnąć wybraną przez siebie formę oraz zmatowić płytkę paznokcia. Następnym krokiem jest nałożenie jednej warstwy lakieru bazowego oraz wsadzenie paznokci pod lampę, gdzie się utwardzą. Staraj się nanosić bazę ostrożnie, by manicure nie wyszedł nazbyt gruby i odstający. Później, zależnie od tego, jakie masz lakiery, nałóż jedną, bądź dwie warstwy koloru. Jeśli posiada on dobre krycie, wystarczy jedynie jedna warstwa. Po nałożeniu lakieru po raz kolejny użyj lampy UV. Przedostatnim krokiem jest wykorzystanie topu, który utwardzi paznokcie i pozwoli osiągnąć Ci efekt połysku albo matu. Po wyjęciu paznokci spod lampy spłucz klejącą warstwę odtłuszczaczem i gotowe! Możesz cieszyć się swoim manicure hybrydowym!

Czego NIE robić podczas wykonywania manicure hybrydowego? 

Pomimo że manicure hybrydowe nie jest trudne do wykonania, to wiele osób popełnia błędy, które mogą kosztować je problemem zdrowotnym lub w najlepszym razie problemem kosmetycznym. Poważnym błędem jest usuwanie starego lakieru pilnikiem lub innymi urządzeniami. Do tego używamy tylko i wyłącznie acetonu i patyczka specjalnie do tego przeznaczonego. Kolejnym błędem jest nakładanie lakieru na płytkę, która jest w złej kondycji. W takim przypadku należy zrobić sobie przerwę i zadbać o regenerację paznokci. 

Kategoria: Moda i uroda
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii